O mně

Dentální hygienistka Romana Čiháková

Jsem tu pro Vás, aby Váš úsměv byl zdravější. 

Studium Diplomovaná dentální hygienistka, jsem vystudovala v letech 2006-2009 na VOŠZ v Ústí nad Labem. Oboru se od té doby aktivně věnuji. Střední školu obor zubní technik jsem studovala v rodném městě Hradci Králové. Svoji praxi jsem začala ve FNHK na stomatologické klinice na oddělení dentální hygieny a dále pak na dentální implantologii. Pracovala jsem i v několika ordinacích v Hradci Králové a Pardubicích. Od roku 2018 vedu vlastní praxi, v ordinaci Mudr. Ivany Částkové. 

Jsem členkou Asociace dentálních hygienistek (ADH ČR). Od roku 2019 jsem členka Přípravného výboru prezídia ADH ČR. Neustále se vzdělávám a pravidelně se účastním školicích akcí a praktických workshopů.


Dentální hygiena je stomatologickým oborem, který vznikl na počátku 20. století a v současnosti představuje nedělitelnou složku moderní stomatologie. Dnes jsou již také prokázány souvislosti mezi špatným zdravotním stavem ústní dutiny a vážnými zdravotními problémy. Jedině správnou a pravidelnou péčí o zuby lze zajistit dlouhodobé zdraví ústní dutiny.

Dentální hygiena zahrnuje do svého programu zejména nácvik domácí péče o chrup. I přes fakt, že současná stomatologie je moderní, nejlepší by bylo dodržovat pravidla preventivní zubní péče. Dobrých návyků v oblasti ústní hygieny nelze dosáhnout bez odborné profesionální rady nebo pomoci.

Vždy tu jsem v zubní ordinaci pro Vás. Někteří ke mě docházíte celé dlouhé roky. Máte na mě spoleh. Pokaždé Vám pečlivě vyčistím sklovinu, dásně i mezizubní prostory, poradím ohledně produktů pro zubní péči, zasvětím do novinek a trendů. Ale mojí radou nadál zůstává, domácí a systematická denní péče o Váš chrup  je tou nejdůležitější.