O mně

Dentální hygienistka Romana Čiháková

Jsem tu pro Vás, abych Váš úsměv byl ještě krásnější

Studium Diplomovaná dentální hygienistka, jsem vystudovala v letech 2006-2009 na VOŠZ v Ústí nad Labem. Oboru se od té doby aktivně věnuji. Střední školu obor zubní technik jsem studovala v rodném městě Hradci Králové. Svoji praxi jsem začala ve FNHK na stomatologické klinice na oddělení dentální hygieny a dále pak na dentální implantologii. Pracovala jsem i v několika ordinacích v Hradci Králové a Pardubicích. Od roku 2018 vedu vlastní praxi, v ordinaci Mudr. Částkové. 

Jsem členkou Asociace dentálních hygienistek (ADH ČR). Neustále se vzdělávám a pravidelně se účastním školicích akcí a praktických workshopů.


Dentální hygiena je stomatologickým oborem, který vznikl na počátku 20. století a v současnosti představuje nedělitelnou složku moderní stomatologie. Dnes jsou již také prokázány souvislosti mezi špatným zdravotním stavem ústní dutiny a vážnými zdravotními problémy. Jedině správnou a pravidelnou péčí o zuby lze zajistit dlouhodobé zdraví ústní dutiny.

Dentální hygiena zahrnuje do svého programu zejména nácvik domácí péče o chrup. I přes fakt, že současná stomatologie je moderní, nejlepší by bylo dodržovat pravidla preventivní zubní péče. Dobrých návyků v oblasti ústní hygieny nelze dosáhnout bez odborné profesionální rady nebo pomoci.